En uygun boyacı

En uygun boyacı

Boya yaptırırken dikkat etmeniz gereken bir çok şey vardır. Duvarın özenle temizlenip zımparalanmasından tutun, boyanın kıvamının dikkatli ayarlanarak, kaliteli bir boya ile işçiliğinizin bir hayli dikkatli olması gerekmektedir. Boyanın kuruması ile birlikte etrafında kalan lekelerin daha aza indirgenmesi zor ve meşakkatli bir iş olsa gerek. Sizler de bu zorlu süreç için işini en iyi yapan ustayı seçmek isterken bir hayli zorlanabilirsiniz. Ankara’da işini iyi yapan Ankara boyacı ustaların sayısız olduğunu hepimiz biliyoruz. Sizlerde bu sayısızı ustanın arasında muhakkak ki işini hem iyi yapanı hem de iyi yaparken uygun yapanı seçmekte zorlanacaksınız. Sizler için en uygun boyacıları boyaci-ankara.net adresinde toplamış bulunmaktayız. En uygun boyacılara ulaşmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Ankara’da evinizi uygun bir şekilde boya ve badana yaptırmak mı istiyorsunuz? Sizler için en uygununu seçmekteyiz. Eviniz için kullanacağınız boyaları alırken öncelikli olarak ustalarınızdan yardım isteyiniz. 20 kglık boyaları 50 ila 350 TL arasında bulabilirsiniz. Yine 50 TL ile alabileceğiniz iki adet tavan boyası 90 metrekarelik  bir evin tamamı için ideal bir tercih olabilir. Ankara  1+1 ucuz ev boyama fiyatı olarak 350 – 400 TL arasında fiyatlarımız başlamaktadır. En uygun fiyat aralığı bu şekilde belirlenen boyacılarımızın bulunduğu yerler ise genel olarak; Beşevler Ankara, Bahçelievler Çankaya Boyacısı, Demetevler, Yenimahalle, Etlik, Hamamönü Altındağ, Beytepe gibi bir çok hizmet alanı olarak listemizde yerini almaktadır. Sizlerde en uygun boyacılarımıza ulaşmak istiyorsanız sayfamıza göz gezdirmeniz yeterli olacaktır.

EV BOYATIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Yeni başlangıçlar için, yahut eskileri yeniye çevirmek için değişimin şart olduğu başlıca mekanlar, evlerinizde sizler de boya yaptırırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilerek daha dikkatli olunuz. Bu süreçte her şeyi daha da kolaylaştıracağınızdan şüpheniz olmasın. Sizler için ev boyatırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini araştırıp bir liste şeklinde sergileyeceğiz. Gelin hep birlikte detaylara göz gezdirelim.

  • Su bazlı mı yoksa solvent bazlı boya kullanmalıyız?

Duvarın hava almasını engelleyen solvent bazlı boya ile daha kalın bir tabaka oluşturulurken su bazlı boyada bu durum tam tersi olarak gösterilir. Su bazlı boya kokusuz olurken solvent bazlı boya hem daha parlak bir görüntü bırakırken hem de daha yoğun kokuya hapsedebilir sizleri.

 

  • Mekanın ısısını boya yaparken etkili midir?

Kapalı alanlarda ısının durumuna göre boyanın daha erken kuruması yahut daha geç kuruması durumu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Açık alanlarda ise yağışsız ve rüzgârsız hava koşullarının tercih edilmesi işlerinizi daha çok kolaylaştıracaktır.

 

  • Yeni boyanmış duvarda meydana gelen lekeler için neler yapmalıyız?

Duvarların yeni boyandıktan sonra göze görünür şekilde sonradan meydana gelen lekeler ve izlerin geçmesini sağlamak için mutlaka bir iki hafta beklememiz gerekir. Çünkü boya henüz kurumamıştır ve dolayısıyla duvarınıza daha çok zarar verebilirsiniz. Bunu yaparken de sadece bir bezi sabunlu su ile kullanarak yapabilirsiniz.

 

  • İyi bir boya nasıl olmalıdır?

Uygulandığı yüzeyi kapatmalı, altta kalan yeri göstermemiş olması gerekir. Silinmeye ve sürtünmeye dayanaklı olması gerekir. Özel şartlara ve mevsimsel olaylara kaarşı dayanaklı olması beklenir. Kolayca uygulanabilir olması beklenir.

Leave a comment

Your e-mail will not published. *

%d blogcu bunu beğendi: